امروز , سه شنبه 31 مرداد ماه 1396
فارسی    English
آخرین خبر‌های کنفرانس
نمایش مجموعه مقالات ششمین کنفرانس بین المللی توسعه پایدار و عمران شهری بر روی پایگاه اطلاعات علمی جهاددانشگاهی(SID)
1395/10/15
کلیه مقالات «ششمین کنفرانس بین المللی توسعه پایدار و عمران شهری» بر روی پایگاه اینترنتی پایگاه اطلاعات علمی جهاددانشگاهی به عنوان یکی از حامیان بزرگ برگزاری کنفران ...
نحوه ارائه مقالات (سخنرانی سالن شماره 1)
1395/09/16
ارائه مقالات شهرسازی و معماری  ( سالن شماره 1) ردیف عنوان مقاله نویسندگان زمان سخنرانی 1 Creative city towards sustainable developme ...
بیشتر بخوانید ...
فایل های مرتبط با کنفرانس
گزارش دومین دوره کنفرانس
توجه به واقعیت توسعه و عمل به همه جنبه‌های آن و همچنین توجه خاص به مقوله پایداری و همچنین توسعه پایدار و اهمیت آن در زندگی امروز نسل بشر امری است که نمی‌توان از آن به سادگی گذشت. اهمیت فعالیت در این راستا در ایران وظیفه‌ای است که باید به جد به آن پرداخت. در غیر این صورت در آینده‌ای نه چندان دور محیطی برای توسعه و یا حتی زیستن در ایران باقی نخواهد ماند.

در این کنفرانس که با هدف بررسی نتایج تحقیقات و پژوهش‌های صورت گرفته در این زمینه و انتشار آن صورت پذیرفت، تیم برگزار کننده تمامی تلاش خود را بکار بست تا زمینه آشنایی هرچه بیشتر مهندسان، متخصصان، کارشناسان، نظریه‌پردازان، مجریان و مدیران شهری را با مفهوم واقعی توسعه و بکارگیری صحیح آن در کشور عزیزمان ایران را فراهم آورد.

از آنجا که مؤسسه آموزش عالی دانش‌پژوهان به عنوان نهادی برای پرورش تمامی استعدادها در زمینه‌های عمران و معماری و شهرسازی است به نظر برپایی کنفرانس ملی توسعه پایدار و عمران شهری، امکان برقراری ارتباط هر چه بیشتر میان متخصصان و کارشناسان با مدیران و تصمیم‌گیرندگان شهر را فراهم ‌آورد لذا این مؤسسه در راستای دستیابی به اهداف متعالی خود تلاش نمود تا در جهت پرورش و شکوفایی استعدادهای خود، با برپایی کنفرانس ملی، امکان ایجاد ارتباطی پویا و مؤثر میان دانشجویان و اساتید و نهادهای مدیریتی و تصمیم‌گیری را ایجاد نماید.

این کنفرانس با مدیریت و برنامه‌ریزی و اجرای مؤسسه آموزش عالی دانش‌پژوهان و حمایت مادی و معنوی استانداری اصفهان، شهرداری تهران ،شهرداری اصفهان، دانشگاه هنر اصفهان،دانشگاه اصفهان، دانشگاه امیر کبیر ، یونسکو، دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان، دانشگاه شیخ بهایی ،اداره کل محیط زیست اصفهان ،شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دانشگاه هنر پردیس کرج ،دانشگاه هنر اسلامی تبریز،دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران، شهرداری یزد ،جمعیت هلال احمر اصفهان، اداره کل راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران، مؤسسه پژوهشی زنده رود، ، شرکت محاسبان پارس طرح وشبکه استانی اصفهان در16 آذر ماه 1391 در محل تالار فرهنگی هنری استاد فرشچیان برگزار شد .

در این کنفرانس مقالات دریافتی در چهار محور اصلی مدیریت و توسعه پایدار شهری، طراحی شهری و معماری پایدار، مهندسی عمران و توسعه پایدار، زیرساخت¬ها و شریان‌های شهری بوده است که با توجه به فرصت محدود تعداد مقالات دریافت شده بیش از 400 مقاله بوده است که پس از انجام مراحل داوری تعداد 335 مقاله مورد تأیید کمیته داوری قرار گرفت. پس از انجام مراحل ثبت نام تعداد 258 عدد از مقالات آماده چاپ شده و در کتاب مجموعه مقالات کنفرانس به چاپ رسید.

افتتاحیه این کنفرانس در صبح روز پنج‌شنبه 16 آذر ماه 1391 در سالن اصلی تالار فرشچیان و با سخنرانی آقایان مهندس حجت اله جوادیان نایب رئیس موسسه آموزش عالی دانش پژوهان ، دکتر مظفر رئیس دانشگاه هنر اصفهان، دکتر سقاییان نژاد شهردار محترم اصفهان ،مهندس شیشه فروش رئیس مدیریت بحران استانداری اصفهان ، مهندس weckmann مدیر عامل شرکت بین المللی ICW ،دکتر حمید رضا صفوی عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان، دکتر قلعه نویی استادیار وعضو هیأت علمی دانشگاه هنر اصفهان،به انجام رسید.

همچنین مقالات برتر نیز در بعدازظهر همان روز در سه سالن مجزا توسط نویسندگان ارائه شدند. خوشبختانه این کنفرانس با استقبال بسیار خوبی از سوی اساتید و دانشجویان سراسر کشور مواجه شد که برگزار کنندگان را بر آن داشت تا با گام‌های استوارتر مسیر در پیش گرفته خویش را هر چه بهتر در راستای دست‌یابی به توسعه‌ پایدار ایران اسلامی بردارند.

گزارش تصویری کنفرانس


سخنرانی مهندس جوادیان (نایب رئیس موسسه)سخنرانی دکتر ابطحی (دبیر علمی کنفرانس)سخنرانی دکتر مظفر (رئیس افتخاری کنفرانس و رئیس دانشگاه هنر اصفهان)سخنرانی دکتر سقاییان نژاد (شهردار محترم اصفهان)سخنرانی مهندس شیشه فروش (مدیر اداره کل بحران استانداری اصفهان)سخنرانی مهندس weckmann (مدیر عامل شرکت بین المللی ICW) 


حامیان کنفرانس
 • اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان
  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
  صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور
  شهرداری اصفهان
 • شورای اسلامی شهر تهران
  شورای اسلامی شهر اصفهان
  کمیسیون ملی یونسکو-ایران
  دانشگاه تهران
 • دانشگاه هنر تهران
  دانشگاه شهید بهشتی
  دانشگاه علم و صنعت ایران
  دانشگاه صنعتی اصفهان
 • دانشگاه آزاد اسلامی
  دانشگاه هنر اصفهان
  دانشکده محیط زیست
  دانشگاه یزد
 • پایگاه استنادی علوم جهان اسلام
  BHARATH UNIVERSITY
  سیویلیکا
  BPR
 • مؤسسه تبادلات آکادمیک آلمان
  GSI SLV
  مرکز تحقیقات زیست محیطی زنده رود اصفهان
  شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه
 • سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران
  انجمن مهندسی پل ایران
  انجمن نیوماتیک و هیدرولیک صنعتی ایران
  فصلنامه علمی تخصصی پژوهشی توسعه پایدار شهری
 • Conference Index
  پایگاه اطلاع رسانی رویدادهای علمی ایران
  sientific index service
  حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی مرکز معماری
 • سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان
  فصلنامه مطالعات شهر ایرانی- اسلامی
  Journal of Environmental Health and Sustainable Development(JEHSD)
  بنیاد همایش
 • وزارت راه و شهرسازی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران(مادر تخصصی)
  موسسه آموزش عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی